Miks maksta otse palgast III sambasse?

  • Kui tööandja teeb sinu III sambasse igakuise sissemakse otse palgast, saad maksusoodustuse (15% aastasest brutotulust, kuid mitte rohkem kui 6000 € aastas) kohe enda käsutusse ega pea ootama tuludeklaratsiooni esitamiseni, et saada tulumaks tagasi.
  • Saad määrata protsendi brutopalgast ja töötasu muutumisel või peatumisel muutub ka sissemakse summa automaatselt.
  • On võimalikult automaatne ja regulaarne, mis annab pikaajaliselt parima kogumistulemuse.

 

Kuidas maksta otse palgast III sambasse?

1Küsi, kas sinu tööandja raamatupidaja saab teha III samba sissemakseid

Enne kui tööandjale avalduse saadad, veendu, et sinu tööandja üldse saab teha III samba sissemakseid. Tööandjale on abiks meie juhend, kuidas arvutada, maksta ja deklareerida III samba sissemakseid.

2Veendu, et sul on III sammas avatud

III samba saad avada sellel lehel: https://pension.tuleva.ee/3rd-pillar-flow.

3Otsusta mitu protsenti oma brutopalgast soovid iga kuu III sambasse suunata

Tulumaksuvabad on sissemaksed kuni 15% aastasest brutotulust, kuid mitte rohkem kui 6000 € aastas. Otsustamisel on abiks meie tulumaksukalkulaator.

4Esita tööandjale avaldus otse palgast III sambasse maksmiseks

Seda saad teha siin:
Saada raamatupidajale avaldus

Korduma kippuvad küsimused

Mida tähendab maksusoodustus sissemaksetele, mida tehakse otse palgast?

Kui töötaja teeb sissemakseid tööandja abil otse oma palgast, siis on tehtud sissemaksed juba tulumaksuvabad ehk III sambasse tehtud sissemaksete pealt ei maksta riigile tulumaksu.

Näiteks: kui 100 euro palgana maksmisel peaks tööandja kinni 20 eurot tulumaksu ja töötaja saaks kontole 80, siis III sambasse laekub töötajale kogu 100 eurot. Siinkohal peab tööandja arvet, et tema poolt tehtud sissemaksed ei ületaks 15% töötaja aastapalgast või 6000 eurot.


Kas lisaks tööandjapoolsetele sissemaksetele saab töötaja ka ise III sambasse täiendavalt sissemakseid teha?

Jah, ikka. Selleks pole vaja teha muud, kui logida oma pensionikontole meie veebilehelt ning saad teha ühekordse või püsimakse oma III sambasse. Küll aga tasub tähele panna, et kolmanda samba maksuvabastuse piiri sisse loetakse nii sinu enda kui ka tööandja poolsed sissemaksed. Kolmanda samba tulumaksuvabastus kehtib sissemaksetele, mis ei ületa 15% sinu aastasest brutotulust või 6000 eurot, olenevalt kumb summa sinu jaoks väiksem on.

Loe lähemalt Kristi Saare selgitust, kuidas III samba sissemaksete arvestus käib:

Kuidas saada III sambast maksimaalselt kasu?


Kuidas tööandjana III sambasse tehtud sissemakseid arvutada ja deklareerida?

Töötaja avalduse alusel saab tööandja III samba sissemakseid kinni pidada ja töötaja pensionikontole suunata tulumaksuvabalt otse brutopalgast

Raamatupidajatele on abiks meie juhend, kuidas arvutada, maksta ja deklareerida III samba sissemakseid.


Kui palju raha peaks III sambasse kandma?

Optimaalne ja ühtlasi maksimaalne summa, mida võiks kolmandasse sambasse paigutada, on 15% sinu aasta bruto sissetulekust, aga mitte üle 6000 euro. See annab suurima maksuvõidu. Arvutamisel on abiks meie kalkulaator ja täpsemad selgitused Kristi Saarelt leiad siin.

Riik kingib niisiis kolmandasse sambasse kogujatele vahva maksusoodustuse. Enne muude investeeringute otsimist tasub kindlasti igal aastal kolmanda samba maksuvõit maksimaalselt ära kasutada. Üle maksuvaba limiidi ei ole samas ka mõtet kolmandasse sambasse raha paigutada.

Loe lähemalt, kuidas pensionisammaste maksusoodustus sulle kasu toob.


Soovin küsida