Miks maksta otse palgast III sambasse?

  • Kui tööandja teeb sinu III sambasse igakuise sissemakse otse palgast, saad maksusoodustuse kohe enda käsutusse ega pea ootama tuludeklaratsiooni esitamiseni, et saada tulumaks tagasi. Kuni 15% aastasest brutotulust, kuid mitte rohkem kui 6000 € aastas on tulumaksuvaba.
  • Saad määrata protsendi brutopalgast ja töötasu muutumisel või peatumisel muutub ka sissemakse summa automaatselt.
  • On võimalikult automaatne ja regulaarne, mis annab pikaajaliselt parima kogumistulemuse.

Kuidas maksta otse palgast III sambasse?

1Küsi, kas sinu tööandja raamatupidaja saab teha III samba sissemakseid

Enne kui tööandjale avalduse saadad, veendu, et sinu tööandja üldse saab teha III samba sissemakseid. Tööandjale on abiks meie juhend, kuidas arvutada, maksta ja deklareerida III samba sissemakseid.

2Veendu, et sul on III sammas avatud

III samba saad avada Tuleva veebis.

3Otsusta mitu protsenti oma brutopalgast soovid iga kuu III sambasse suunata

Tulumaksuvabad on sissemaksed kuni 15% aastasest brutotulust, kuid mitte rohkem kui 6000 € aastas. Otsustamisel on abiks meie tulumaksukalkulaator.

4Esita tööandjale avaldus otse palgast III sambasse maksmiseks

Selleks logi sisse oma pensionikontole:
Saada raamatupidajale avaldus

Korduma kippuvad küsimused

Kui palju raha peaks III sambasse kandma?

Kolmandasse sambasse võid teha sissemakseid just sellises summas kui sulle sobib – miinimumi pole. Siin on tähtsad asjad, millest lähtuda:

Optimaalne ja ühtlasi maksimaalne summa, mida võiks kolmandasse sambasse paigutada, on 15% sinu aasta brutosissetulekust, aga mitte üle 6000 euro. See annab suurima maksuvõidu. Arvutamisel on abiks meie kalkulaator ja täpsemad selgitused Kristi Saarelt.

Riik kingib niisiis kolmandasse sambasse kogujatele vahva maksusoodustuse – sel aastal sisse makstud summalt saad tuleval kevadel tulumaksu tagasi. Enne muude investeeringute otsimist tasub kindlasti igal aastal kolmanda samba maksuvõit maksimaalselt ära kasutada. Üle maksuvaba limiidi ei ole samas ka mõtet kolmandasse sambasse raha paigutada.

Loe lähemalt, kuidas pensionisammaste maksusoodustus sulle kasu toob.


Kas lisaks tööandja sissemaksetele saab töötaja ka ise III sambasse sissemakseid teha?

Jah, ikka. Selleks pole vaja teha muud, kui logida oma pensionikontole meie veebilehelt ning saad teha ühekordse või püsimakse oma III sambasse. Küll aga tasub tähele panna, et kolmanda samba maksuvabastuse piiri sisse loetakse nii sinu enda kui ka tööandja poolsed sissemaksed. Kolmanda samba tulumaksuvabastus kehtib sissemaksetele, mis ei ületa 15% sinu aastasest brutotulust või 6000 eurot, olenevalt kumb summa sinu jaoks väiksem on.

Loe lähemalt Kristi Saare selgitust, kuidas III samba sissemaksete arvestus käib:

[Uuendatud 2024] Kuidas saada III sambast maksimaalselt kasu?


Kuidas tööandjana III sambasse tehtud sissemakseid arvutada ja deklareerida?

Töötaja avalduse alusel saab tööandja III samba sissemakseid kinni pidada ja töötaja pensionikontole suunata tulumaksuvabalt otse brutopalgast

Raamatupidajatele on abiks meie juhend, kuidas arvutada, maksta ja deklareerida III samba sissemakseid.


Soovin küsida