III samba sissemaksed

III sambasse ei laeku raha automaatselt nagu teise sambasse. Kui oled III samba fondi valikuavalduse ära teinud, tuleb kanda pensionikontole raha osakute ostmiseks.

Sissemakseid saad teha:

  • Ühekordse sissemaksena, endale sobival ajal ja summas.
    Selleks sisene siinsamas oma pensionikontole ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil:
    Tee ühekordne sissemakse
  • Igakuise püsimaksena, mida saad muuta igal ajal.
    Selleks sisene siinsamas oma pensionikontole ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil:
    Seadista püsimakse
  • Tööandja abiga otse palgast. Parimad tööandjad on valmis töötaja avalduse alusel kandma raha III sambasse otse brutopalgast. Nii toimides saad maksuvabastuse sissemaksetelt kohe ja ei pea ise muretsema arvutuste pärast, kui töötasu muutub. Loe, miks ja kuidas teha makseid otse palgast III sambasse:
    Sissemaksed otse palgast

Korduma kippuvad küsimused

Kui palju raha peaks III sambasse kandma?

Kolmandasse sambasse võid teha sissemakseid just sellises summas kui sulle sobib – miinimumi pole. Siin on tähtsad asjad, millest lähtuda:

Optimaalne ja ühtlasi maksimaalne summa, mida võiks kolmandasse sambasse paigutada, on 15% sinu aasta bruto sissetulekust, aga mitte üle 6000 euro. See annab suurima maksuvõidu. Arvutamisel on abiks meie kalkulaator ja täpsemad selgitused Kristi Saarelt.

Riik kingib niisiis kolmandasse sambasse kogujatele vahva maksusoodustuse – sel aastal sisse makstud summalt saad tuleval kevadel tulumaksu tagasi. Enne muude investeeringute otsimist tasub kindlasti igal aastal kolmanda samba maksuvõit maksimaalselt ära kasutada. Üle maksuvaba limiidi ei ole samas ka mõtet kolmandasse sambasse raha paigutada.

Loe lähemalt, kuidas pensionisammaste maksusoodustus sulle kasu toob.


Kuidas arvutada oma III samba sissemakse suurus?

Optimaalne ja ühtlasi maksimaalne summa, mida võiks kolmandasse sambasse paigutada, on 15% sinu aasta bruto sissetulekust, aga mitte üle 6000 euro. See annab suurima maksuvõidu. Arvutamisel on abiks meie kalkulaator ja täpsemad selgitused Kristi Saarelt.


Mis makseandmetega saan teha sissemakse Tuleva III sambasse?

Tuleva III Samba Pensionifondi saad teha sissemakse järgmiste andmetega:

  • Makse saaja: AS Pensionikeskus
  • Konto number (vali üks):
    • Luminor PankEE961700017004379157
    • SEBEE141010220263146225
    • LHV: EE547700771002908125
    • Swedbank: EE362200221067235244
  • Viitenumber: Pensionikonto number (Pensionikonto nr leiad isikukoodi abil siit)
  • Makse selgitus: 30101119828, EE3600001707

Kus ma leian oma pensionikonto numbri?

Oma personaalse pensionikonto numbri leiad isikukoodi abil siit otsingust.


Kui kiiresti jõuab sissemakse minu pensionikontole?

Fondiosakud jõuavad sinu pensionikontole raha laekumisele järgneval tööpäeval. Kui kandsid raha üle nädalavahetusel, näed uusi osakuid oma pensionikontol teisipäeva õhtuks.


Kuidas tööandja poolt III sambasse sissemaksed käivad?

Parimad tööandjad on valmis töötaja avalduse alusel kandma raha III sambasse otse brutopalgast. Nii toimides saad maksuvabastuse sissemaksetelt kohe. Loe lähemalt, kuidas otse palgast kolmandasse sambasse investeerida.


Kus ma leian oma III samba püsimakse?

Püsimakse leiad oma internetipangast, kus maksed toimuvad.

Swedbankis üles seatud püsimakset näed, kui valid peamenüüs Pension → III sammas → Fondi valimine → Regulaarsed maksed kolmandasse sambasse
Näed fondi nime, kuhu on suunatud igakuised maksed ning klikkides sellel kirjel, avaneb püsimakse.

SEB pangas tehtud püsikorralduse leiad siit

Kui valid peamenüüst Arveldamine → Püsikorraldused. Leiad nimekirjast püsikorralduse, millel on makse saajaks AS Pensionikeskus.

LHV internetipangas tehtud püsimakse leiad siit

Kui valid menüüst Igapäevapangandus → Püsikorraldused. Leiad nimekirjast püsikorralduse, millel on makse saajaks AS Pensionikeskus.

Luminori internetipangas tehtud püsimakset näed siin.

Internetipangas leiad püsimakse, kui valid menüüst Autopiloot → Püsikorraldused. Leiad nimekirjast püsikorralduse, millel on makse saajaks AS Pensionikeskus.

Coop internetipangas tehtud püsikorraldust näed siin. 

Internetipangas leiad püsimakse, kui valid menüüst Maksed -> Püsikorraldused. Leiad nimekirjast püsimakse, millel on maksesaajaks AS Pensionikeskus.


Kuidas saan muuta oma III samba püsimakse summat/kuupäeva?

Püsimakse tingimuste muutmiseks mine oma internetipanka, kus püsimaksed toimuvad ning saad teha soovitud muudatused.

Swedbankis üles seatud püsimakset näed, kui valid peamenüüs Pension → III sammas → Fondi valimine → Regulaarsed maksed kolmandasse sambasse
Näed fondi nime, kuhu on suunatud igakuised maksed ning klikkides sellel kirjel, avaneb püsimakse. Seda püsimakset muuta ei saa, kuid saad selle lepingu lõpetada ning määrata uued regulaarsed maksed juba uutel tingimustel.

SEB pangas tehtud püsikorralduse leiad siit

Kui valid peamenüüst Arveldamine → Püsikorraldused. Leiad nimekirjast püsikorralduse, millel on makse saajaks AS Pensionikeskus. Saad antud püsikorraldusel muuta soovitud andmeid või soovi korral püsimakse lepingu lõpetada.

LHV internetipangas tehtud püsimakse leiad siit

Kui valid menüüst Igapäevapangandus → Püsikorraldused. Leiad nimekirjast püsikorralduse, millel on makse saajaks AS Pensionikeskus. Saad antud püsikorralduse tingimusi muuta või soovi korral püsimakse lepingu tühistada.

Luminori internetipangas tehtud püsimakset näed siin

Internetipangas leiad püsimakse, kui valid menüüst Autopiloot → Püsikorraldused. Leiad nimekirjast püsikorralduse, millel on makse saajaks AS Pensionikeskus. Sealsamas saad ka püsikorraldust muuta või soovi korral püsikorralduse lõpetada.


Soovin küsida