Kuidas alustada kogumist Tuleva III Samba Pensionifondis?

Kõige lihtsam on Tuleva III Samba Pensionifondi kogumist alustada siinsamas lehel oma pensionikontole sisse logides. Vajuta nuppu “Logi sisse oma pensionikontole” ja tee avaldus ära. Kui sul on varem juba mõnes pangas kolmanda samba pensionifondi osakuid kogunenud, saad need ka samamoodi üle tuua.

Logi sisse oma pensionikontole

Kui avaldus tehtud, pead veel oma internetipanka sisse logima ja maksekorralduse üles seadma. Avalduse tegemine on tasuta ja ka sissemaksete tegemine on enamikus suuremates pankades tasuta. Kui maksekorralduse rekvisiite avalduse tegemise järel kohe tähele ei pannud, leiad need uuesti siit.

Kui kogud täna kolmandasse sambasse mõnes kindlustustootes, saad ka sinna kogunenud vara Tulevasse üle tuua vastavalt juhendile siin.

Kui kasutamisel tekkis küsimusi või tõrkeid, siis rulli nupule vajutades lahti täpsem juhend.

SEB

Kõigepealt sisene allolevale nupule vajutades meie pensionikontole, et valida Tuleva fond, ja seejärel sea SEB internetipangas püsimakse üles.

 1. Logi sisse alloleva nupu kaudu Tuleva pensionikontole
 2. Kui sul III sammast veel pole, siis vajuta “Jätka” ja kontrolli järgmises sammus üle oma aadress
 3. Kui sul on täna juba III samba pensionifondi osakuid, siis saad valida, kas soovid need kõik üle tuua (Toon kogu III samba Tulevasse) või soovid suunata ainult uued sissemaksed. Vajuta “Järgmine samm”
 4. Kontrolli avaldus üle ja kinnita linnukesega, et nõustud fondi tingimustega
 5. Vasta paarile rahapesu tõkestamisega seotud küsimusele
 6. Vajuta “Allkirjasta ja saada” ning kinnita avaldus digiallkirjaga ja valikuavaldus on tehtud!
 7. Nüüd näed lehel juhist, milliste rekvisiitidega saad sissemakseid tegema hakata. Jäta see leht lahti ja ava uuel lehel SEB internetipank
 8. Vali SEB internetipangas “Arveldamine” ja “Püsikorraldused” ning tee püsimakse ära. Kopeeri eelmiselt lehelt makse saaja, konto, selgitus ja viitenumber, vali summa ja see, kui kaua püsikorraldus kehtib (mida kauem, seda parem).
 9. Pane netipank kinni ja kinnita veel Tuleva lehel ka, et püsimakse (või ühekordne makse) on tehtud. Oledki alustanud III sambasse säästmist.

Logi sisse oma pensionikontole

Swedbank

Olles Swedbanki klient, siis sinu jaoks käib Tuleva fondidesse pensionivara üle toomine nii:

Valikuavaldus

 1. Logi sisse Swedbanki internetipanka
 2. Vali ülalt ribalt “Pension” ja “Minu pensionivara” NB! Kui sa ei näe seepeale oma pensionivara seisu, vajuta kõigepealt helesinisel ribal “Volitan Swedbanki küsima andmeid Pensionikeskusest” ning lisa linnuke mõlema samba valikule
 3. Sektsioonis “III sammas” vajuta “III samba fondi valimine”
 4. Vali fondiks, kuhu soovid tulevased sissemaksed suunata Tuleva III Samba Pensionifond ja sisesta 100 (see näitab, mitu % sissemaksest läheb valitud fondi. Kui soovid, võid sissemaksed ka mitme fondi vahel jagada.)
 5. Klõpsa oranzhil nupul “Valin”
 6. Kinnita linnukesega, et nõustud valitud pensionifondi tingimustega
 7. Klõpsa oranzhil nupul “Kinnitan” ja esimene samm on tehtud! (Pank siin PIN2 ei küsigi)

Kui sul täna veel III samba pensionifonde kontol pole, siis hüppa Sissemakse osasse allpool. Kui sul on ja soovid need Tulevasse üle tuua, jätka siin:

Vahetusavaldus

 1. Sektsioonis “III sammas” vajuta “III samba fondi vahetamine”
 2. Vali fond, mille osakutest soovid loobuda
 3. Sisesta osakute arv, millest soovid loobuda (seda, kui palju sul osakuid on, näed ülal “Vabade osakute arv” juures
 4. Vali soovitud fondiks Tuleva III Samba Pensionifond
 5. Klõpsa oranzhil nupul “Valin”
 6. Kinnita linnukesega, et nõustud valitud pensionifondi tingimustega
 7. Klõpsa oranzhil nupul “Kinnitan” ja vahetamine on tehtud! (Ka siin ei küsi pank PIN2)

NB! Kui sul on täna pensionikontol mitu III samba pensionifondi, pead igaühega Vahetusavalduse protseduuri läbi tegema selleks, et need Tulevasse tuua. Vali uuesti ülalt ribalt “Pension” ja “Minu pensionivara” ja alusta punktist 1.

Sissemakse tegemiseks tuleb sul teha veel järgmised sammud:

 1. Vali uuesti ülalt ribalt “Pension” ja “Minu pensionivara”
 2. Sektsioonis “III sammas” vajuta “III samba fondi ost”
 3. Vali soovitud fondiks “Vastavalt valikuavaldusele”
 4. Sisesta summa, mida tahad III sambasse sisse maksta
 5. Vali “Püsikorraldus” ja sageduseks “Iga kuu” kui tahad, et makse hakkaks automaatselt iga kuu toimuma või “Ühekordne sissemakse” kui soovid makseid alati oma soovi järgi teha
 6. Vali esimese sissemakse kuupäev
 7. Vali kui kaua püsikorraldus kehtib (mida kauem, seda parem)
 8. Vali, kas soovid, et püsikorralduse makse suurus igal aastal kasvaks või “-” kui soovid, et makse jääks sama suureks igal aastal
 9. Kinnita linnukesega, et nõustud püsikorralduse tingimustega
 10. Klõpsa oranzhil nupul “Kinnitan” ja makse ongi üles seatud (Ka siin ei küsi pank PIN2)

Swedbank’i netipanka pensionit vahetama

1.Logi sisse alloleva nupu kaudu oma pensionikontole.

2. Kui sul III sammast veel pole, siis vajuta “Järgmine samm”. Kui sa täna juba kogud III sambas, siis suunab rakendus sind kohe 2. sammuni.

3. Järgmisena võib rakendus paluda sul sisestada oma kontaktandmed.

4. Kui sul on täna juba III samba pensionifondi osakuid, siis saad valida, kas soovid need kõik üle tuua (Toon kogu III samba Tulevasse) või soovid suunata Tulevasse ainult uued sissemaksed. Vajuta “Järgmine samm”.

4. Kontrolli avaldus üle ja kinnita linnukesega, et nõustud fondi tingimustega ning vasta paarile rahapesu tõkestamisega seotud küsimusele. Seejärel kinnita oma valik digiallkirjaga, vajutades “Allkirjasta ja saada”  ning valikuavaldus ongi tehtud!

5. Nüüd näed lehel juhist, milliste rekvisiitidega saad sissemakseid tegema hakata. Jäta see leht lahti, et saaksid vajalikud andmed siit kopeerida oma maksekorraldusele.

Sissemakse tegemiseks tuleb sul teha järgmised sammud:

1. Ava uuel lehel oma internetipank

2. Tee internetipangas püsimakse ära. Kopeeri eelmiselt lehelt makse saaja, konto, selgitus ja viitenumber lihtsalt oma internetipanka üle, vali summa ja see, kui kaua püsikorraldus kehtib (mida kauem, seda parem). Kui kogemata rekvisiitide lehe kinni panid, siis leiad need uuesti siit: Maksekorralduse info.

3. Pane netipank kinni ja kinnita veel Tuleva lehel ka, et püsimakse (või ühekordne makse) on tehtud.

Tubli, oledki alustanud III sambasse säästmist!

Logi sisse oma pensionikontole

Tuleva III Samba Pensionifond sobib pikaajaliseks kogumiseks.

Mis täpselt on Tuleva III Samba Pensionifondi sees, saad lugeda siit. Kui tekib küsimusi, kirjuta tuleva@tuleva.ee või helista 644 5100.

Tulevas kogub pensioni juba üle 55 000 ärksa inimese – nende seas muidugi Tuleva asutajad ja töötajad: Indrek Neivelt, Jaak Roosaare, Kirsti Pent, Veljo Otsason, Indrek Kasela, Mall Hellam, Tõnu Pekk, Loit Linnupõld, Annika Uudelepp, Priit Lepasepp, Kristo Käärmann, Taavet Hinrikus, Sandor Liive, Heikko Mäe, Daniel Vaarik, Gerd Laub, Henrik Karmo, Taavi Lepmets, Mari Kuhi, Kristi Saare ja Kristel Raesaar.

Soovin küsida