Miks on kaval koguda lapse tulevikuks enda kolmandasse sambasse?

Jaga sõbraga:

Kolmas sammas on kaval tööriist lapsele elluastumise kapitali kogumiseks. Aga kogu enda, mitte lapse kolmanda samba kontole.

Kas sa oled juba oma 2021. aasta kolmanda samba maksuvõidu limiidi ära kasutanud? Kui ei, siis tee seda kohe – kindlasti enne, kui vaatad kasvukonto või pankade lapsesildiga kogumistoodete poole. Igalt sajalt kolmandasse sambasse paigutatud eurolt saad 20 eurot tulumaksu tagasi. See annab lapse tulevikuks kõrvale pandud raha tootlusele võimsa edumaa.

Eelpensioniikka jõudes raha välja võttes maksad raha välja võttes soodustulumaksu vaid 10% – tõenäoliselt on just siis hea aeg kinkida kogutud raha lapsele näiteks esimese kodu sissemakseks. Vajadusel saad raha välja võtta igal ajal ka varem – siis tuleb tasuda tulumaks 20%. Ja kolmas sammas on pärandatav.

Miks me ei soovita lapse kolmanda samba kontole raha koguda? Kui raha läheb lapse kontole, saab tulumaksu tagasi laps – aga ainult sellisel juhul, kui tal on tulu, millelt tulumaksu kinni pidada. Enamik lapsi tööl ei käi, nii jääks tulumaksuvõit saamata.

Alusta kogumist täna ja pane kevadel selle aasta maksuvõit taskusse. 

Kui tarvis, vaata läbi ka vastused viiele praktilisele kolmanda samba küsimusele.

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Vaata arvutust

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida