400 miljonit sai täis neli aastat varem! 

Jaga sõbraga:

Kolm aastat tagasi uuendatud äriplaanis seadsime julgema kasvueesmärgi: 2026. aastaks 400 miljonit. Tegelikkuses jõudsime selle verstapostini ligi neli aastat varem! Tuleva fondide maht ületas juulis 400 miljonit eurot. 

See pole niisama number ego paitamiseks. See on hea uudis Tuleva liikmetele. See on hea uudis kõigile Tulevas raha koguvatele inimestele – meid on juba üle 61 000. See on hea uudis ka neile, kellel esimesed sammud Tuleva pensionifondide abil lihtsa ja targa investeerimisportfelli üles ehitamisel on alles ees. 

Tuleva missioon on aidata inimestel tõhusalt ja enesekindlalt kapitali koguda. Suurem varade maht annab meile selleks suuremad võimalused:

  • Rohkem sihikindlaid kogujaid. Mida rohkem inimesi meiega koos investeerib, seda suurem maht, see on selge. Kasv omakorda toob meile rohkem vahendeid, et aidata Eesti inimestel infomüras ekslemise asemel tõhusalt ja enesekindlalt raha koguda.
  • Tasud alla. Me võtame tasudeks kordades vähem kui pankade fondivalitsejad ja oleme kasvades tasusid pidevalt langetanud. Mida suurem maht, seda tillukesem osa meie fondide haldamise kuludest langeb iga üksiku inimese õlule. Seda tugevam on ka meie positsioon allfondide tasude läbirääkimistel. (1)
  • Uued tooted. Tuleva teise samba fondide kiire kasv tegi võimalikuks kolmanda samba fondi käivitamise. Järgmise sammuna plaanime teha investeerimisfondi nende jaoks, kellele kolmandast sambast ei piisa. Plaanis on ka lahendus nendele, kes osa vara lapse nimele eelistavad koguda.
  • Paremad seadused. Eesti ainsa pensionikogujaid esindava organisatsioonina on Tuleva riigile partneriks targema pensionistrateegia arendamisel. Me ei piirdu kriitikaga, vaid pakume süsteemselt mõjusaid lahendusi. Mida suuremaks kasvame, seda rohkem on meil ressursse ja seda suurem on meie kõlapind. Aitame ka edaspidi kõrvaldada seadusandlikke takistusi, et iga kõrvale pandud euro tooks Eesti inimestele tulevikus rohkem kasu.  
  • Väärtus Tuleva liikmetele. Tuleva liikmed otsustasid teha iseendale paremad pensionifondid. Nad tegid võimalikuks revolutsiooni, mis on kasu toonud ja toob edaspidi kasu kõigile Eesti inimestele. Ühtlasi panid nad alguse kiiresti kasvavale ettevõtmisele, mille väärtus kasvab koos meie ühiste fondide mahuga. Miks me ei võiks kasvõi viia mõne aasta pärast meie fondivalitseja vähemusosa börsile?

Tuleva ei muutu kunagi “tavaliseks” fondivalitsejaks. Meil ei ole head investeerimistooted halbade vahele ära peidetud. Meie tasud langevad ka tulevikus. Tuleva fonde ei hakka kunagi müügimehed ostukeskuses pähe määrima. 

Siin on järgmine, nüüd juba päris ambitsioonikas verstapost, mille omale sihiks oleme võtnud:

Aitame järgmise viie aastaga 100 000 Eesti inimest vabama tuleviku jaoks kõrvale panema vähemalt 15% oma sissetulekust. Kui see meil õnnestub, kasvab meie ühiste fondide varade maht 2,5 miljardi euroni.


(1) Kõik pensionifondide andmed pärinevad Pensionikeskusest, kuigi häid võrdlusi on sealt ehk veidi keeruline leida. Vaata näiteks meie hiljuti tehtud võrdlust fondivalitsejate tasude kohta siit.

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida