Tere tulemast, Kristi!

Jaga sõbraga:

Meil on rõõm õnnitleda Kristi Saaret Tuleva liikmeks astumise puhul! Olles meie tegevuse kohta Tuleva live otseülekandes aru pärinud, avaldas Kristi 29. augustil soovi meiega ühineda. Liikmetunnistuse saab ta koos teiste uute liitujatega 5. septembril.

Miks me just Kristit isiklikult kutsusime? 

Tuleva ühistu on uut tüüpi investeerimisettevõte. Meiega saavad ühineda täisealised inimesed Eestis, kes koguvad või plaanivad tulevikus koguda raha oma pensioni jaoks. Koos loome päris oma fondivalitseja, kus pensionisambad enda, mitte panga jaoks tulu teenima panna.

Pensioni teine sammas on kõigile Eestis tööl käivatele inimestele kohustuslik. Tuleva pole seega kaugeltki ainult nende jaoks, kes investeerimisega igapäevaselt tegelevad. Teisest küljest, kõigile liikmetele on kasulik, et meie seas on neid, kes on raha kogumisega seotud küsimustesse süvenenud. Nemad saavad muuhulgas jälgida kriitilise pilguga Tuleva tegevjuhtide tööd.

Üks selline inimene on Naisinvestorite klubi eestvedaja, noor õpetaja Kristi Saare, kes peab ka investeerimisteemalist blogi ja on tuntud häälena Investeerimisraadiost. Et ta ei olnud veel meie liikmete seas, kutsusime ta kõigi huviliste silme all oma kahtlustest rääkima ja küsima selle kohta, mis segaseks oli jäänud. Vestlust Kristiga saab meie facebook-i lehel videona järelvaadata. Et oleks juttu lihtsam jälgida, panime teksti kirja ka.

Olles küsimustele vastused saanud, otsustas Kristi Tuleva liikmeks astuda.

Miks täpselt, kirjutas ta oma blogis ise pikemalt. On tore, et ta leidis nii ratsionaalseid kui ka maailmavaatelisi põhjuseid. Teha korraga head ning saada kasu – täpselt nii nagu ise oleme Tulevat arendades mõelnud. Siin näiteks mõned järeldused Kristi blogist:

– Tuleva turule tulek on palju selgemaks löönud selle, et kui palju teise samba tasudest on reaalselt vajalikud fondi igapäevaseks juhtimiseks ning kui suur osa tegelikult otse pankade kasumireale liigutatakse.

– Sellist win-win lahendust nagu Tuleva ei suuda ja ilmselt ka ei taha ükski pank pakkuda olukorras, kus turul sisulist konkurentsi on vähe ja turg ei sunni neid oluliselt pensionitoote sisu parandama.

– Kaudselt on Tulevaga liitumisel võimalus teha head ka kõikidele teistele, kes kohustuslikus korras pensionit peavad koguma, ent kelle jaoks ei ole hetkel II sammas niivõrd oluline teema olnud, et Tuleva oleks nende horisondile jõudnud.

– Tuleva on hetkel unikaalses positsioonis, kus Tulevasse panustamise puhul on võimalik reaalselt panustada ka ühiskondlikusse arengusse – eelkõige kodanikualgatuste tugevdamisse Eestis.

– Vähemalt osa Tulevasse panustamise põhjusest on lisaks nende praegusele väärtuspakkumisele ka vaade tulevikku, et mida ja kuidas nad edaspidi teevad (ja seda on loodetavasti palju!)

– Naisterahvana on ühelt poolt väga oluline pensionivarade juhtimisel mõelda sellele, et kuna summaarselt koguneb meile keskmiselt vähem raha kui meestele, siis on eriti oluline kuidas selle rahaga ümber käiakse, teisalt tuleb vaadata otsa ka demograafilistele faktidele, ehk sellele olukorrale, et naised elavad meestest keskmiselt kauem.

– Kui II sammas mõistlikuks tooteks saab, siis on potentsiaali, et tegemist on tulevikus ka asjaliku portfellilisaga.

Liitumisotsuse on juba teinud ligi 1800 inimest. Ühine sina ka!

Majanduslikult kasulik on liitumine kõigile, aga just 3000 esimest liitujat võivad uhkust tunda selle üle, et nad on aidanud Eesti pensionisüsteemi paremaks muuta nii enda, oma laste kui ka oma emade ja isade jaoks. Liitumisavalduse saad teha siin.

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida