Mida tähendab Tuleva esimene suur võit?

Jaga sõbraga:

LHV lubadus sügisel ka ise madalate tasudega pensionifond teha tuli kuidagi kiiresti. Kuid kas see võit oleks saabunud, kui me oleksime ükshaaval nõudnud odavaid pensionifonde? Ei. Sest odavaid pensionifonde on juba aastaid tulutult nõutud. Üks Äripäeva artikkel korraga.

Muutuseks oli tarvis tuhandet inimest, kes selleks hetkeks Tulevaga ühinenud olid. Inglise keeles öeldakse selle kohta “proof of concept”. Me teame nüüd, et meie koostöö annab meile jõu. Kuid see on siiski alles algus. Esimese panga murdumine ja odava fondi loomine ei anna põhjust puhata.

Miski ei garanteeri, et pangad tõesti langetavad tasusid või jätavad need pikaks ajaks madalaks. Ainus garantii on Tuleva koos oma üha kasvava liikmeskonnaga. Lubadusi on lihtne pihustada keerulisteks sõnadeks nagu “marginaalne teenustasu” või mõttekohtadeks nagu “Teeme sügisel, kui jõuame”, “see asi on keeruline”, “vahepeal on majanduses toimunud palju muutusi”. Õigustuse leiab alati.

Kuid Tuleva pole loodud pelgalt teenustasude alandamiseks. Tuleva on mudel muutusteks. Alates vormist, mis erineb teistest. Alates sellest, et me jagame liikmete vahel kasumit ja lõpetades sellega, et me kuulame pensionikogujaid ja esindame nende huve. Muuta on meeletult. Ja seda, mis muudetud, tuleb hoida. Kui meie esimene võit tuli vaid 1000 inimesega, mida suudame teha  3000 või 10 000 inimesega?

Ühine meiega siin!

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida