Mida me mõtleme, kui me ütleme, et Tuleva võib suureks minna

Jaga sõbraga:

Enne Tulevat seostusid ühistud minu jaoks pigem korteriühistutega, mille koosolekud on igavalt olmelised ja kus saab heal juhul nalja, umbes nii, et alumise korruse eidekese nimi on Meili ning ta läheb iga kord segadusse kui palutakse infot meiliga saata.

Eelmisel sügisel seisin teatud ärilistel põhjustel OP Financial Groupi peahoone koridoris. Valgus hajus ühtlaselt tänu nutikatele valgusšahtidele ja hästi paigutatud lampidele. Avaras aatriumis oli viis erinevat töötajatele mõeldud restorani ning kuskil isegi haigla. Üldine meeleolu oli nagu mõne suurema California tehnoloogiafirma kontoris. Vähem kapuutse siiski.

Siis lugesin kuskilt, et OP teenis 3.2 miljardit dollarit tulu aastas.
Seejärel avastasin, et OP Financial Group on ühistu, millel on 1,4 miljonit omanikku.
Ühistu.

Mõned kuud tagasi alustas New Yorkis vaikselt tegevust taksoettevõte, mis on nagu Uber, kuid erineb Uberist selle poolest, et taksojuhid saavad ka osaluse ettevõttes. Kujutage ette Taxify-d, milles ka juhid oleksid omanikud. Kui palju võiks olla teisiti? Kuidas laheneksid mured teenuse kvaliteedi ja lojaalsusega?

Kuigi Juno pole ennast veel OP kombel tõestanud, tahan selle näitega öelda, et enam kui 100 aastase OP Grupi ja Juno-sarnaste tehnoloogiapõhiste ettevõtmiste vahel on olemuslik sarnasus. Ühistulise mõtlemise geneetiline kood on sarnane tänaste tehnoloogiliste ühisplatvormide geneetilisele koodile. Olgu tegemist raha kasvatamise, andmete kogumise, autode või korterite jagamisega, ühistu tüüpi mõtlemine sobib sellesse pilti  hästi ja võimalus midagi teisiti teha on suur.

Kuigi Tuleva lubab alla tuua haldustasud ning esindada tuleviku jaoks säästvate inimeste huvisid, on Tuleva loodud kommertsalustel. See pole heategevus ega sotsialism. See on oma huvide enda kätte võtmine, koos mitme eluterve plussiga. Meie eesmärk on kaotada mittevajalikuks osutunud vahekihid ja jagada tulu nende vahel, kes tegelikult seda loovad – liikmete vahel.

Me usume, et ühine pensionikogumine on alles algus. Selleks, et see algus võimalikuks saaks, tule, liitu meiega. Kui oled juba liitunud, siis tule panustama meie algkapitali, et võimalusel koos tulu teenida.

Foto: OP Financial Groupi peahoone. Mika Huisman, Decopic.

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida