Mida Tuleva pensionifondide kasv meile annab?

Jaga sõbraga:

Ärksate inimeste endi algatusel vaid poolteist aastat tagasi käivitatud Tuleva pensionifondide maht ületas eile juba 70 miljoni euro piiri.

Uuendus 29.01.2019: Tuleva Tuleva Maailma Aktsiate Pensionifondis ja Tuleva Maailma Võlakirjade Pensionifondis kogub nüüd pensionit juba üle 9000 ärksa inimese ning fondide maht on ligi 80 miljonit eurot.

Mida mahu kasv tähendab?

Pankade fondivalitsejatele on maht muide kõige tähtsam asi – rohkem inimeste raha tähendab rohkem kasumit omanikele. Iga 70 miljoni euro pealt võtavad pangad aastas üle 700 000 euro valitsemistasu. Sellest enamus kulub turundusele, müügikomisjonideks ja emapankade tuluks.

Tulevas pensionit koguvad inimesed maksavad 70 miljoni pealt valitsemistasuks kordades vähem: alla 240 000 euro aastas.

Meile ei ole fondide mahu kasv eesmärk iseeneses. See on Tuleva liikmetele ja teistele meiega koos pensionit koguvatele inimestele lihtsalt vahend suurema eesmärgi saavutamisel – teha endale regulaarselt väikeseid summasid säästes parem elu pensionieas. Mida rohkem on me ühistes fondides raha, seda väiksemad on proportsionaalselt selle raha eest hoolitsemiseks vajalikud kulud.

Tuleva fondide kasv erineb vanade pangafondide kasvust veel ühel olulisel viisil.

Tuleva kasutajate valik on läbi mõeldud

Tuleva pensionifondi on iga meie kasutaja valinud ise. Teda pole tagant sundinud müügiagent pangasaalis või ostukeskuses. Valiku tegemine on sellepärast reeglina võtnud rohkem aega. Meie kodulehe statistika näitab, et tüüpiline kasutaja loeb enne otsuse tegemist mitme nädala või isegi kuu vältel meie blogiartikleid ja muud infot, enne kui otsuse teeb. Samas, olles teinud teadliku valiku, ei kipu inimene kohe järgmise meelituse peale ümber mõtlema. Ikka ja jälle kuuleme pankade müügiagentide tunnustusi: “Tulevas kogujaid on peaaegu võimatu ümber veenda.”

Meie fondidest lahkub napilt 1% liitunutest aastas. Pankade omadest tihti 10% või enam. Väike lahkujate arv on kasulik kahel põhjusel.

Esiteks, tänu sellele saame hoida kulud madalal: erinevalt pankadest ei pea me raiskama miljoneid eurosid uute klientide võitmiseks lihtsalt selleks, et lahkujate arvu kompenseerida.

Aga veelgi tähtsam: kindlalt kursil püsides loovad inimesed endale väga head eeldused oma vara kasvuks. Kõige suurem tootluse vaenlane kipub olema just inimene ise – hüpates fondi, mille osaku hind hiljuti kõige rohkem tõusunud on, ja lahkudes siis, kui osakuhind kukkunud on. Teisisõnu, ostes väärtpabereid kallilt ja müües odavalt. Just sellisele käitumisele meelitavad pensionikogujaid juhuslike perioodide tootlusgraafikuid reklaamivad pensionifondide müüjad.

Sellepärast soovitame meie Tulevas järgmist:

Kõigepealt tee endale selgeks, miks analüütikud ja majandusteadlased leiavad, et indeksifond on pensioni kogumiseks parim valik. Tee informeeritud otsus ja siis püsi paigal. Laenates maailma juhtiva (ja soodsaimate tasudega) fondivalitseja Vanguardi asutaja Jack Bogle’i sõnu: “Aeg on su sõber ja impulss sinu vaenlane.”

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida