Tuleva III Samba Pensionifond sööstis Eesti suurimaks

Jaga sõbraga:

Tuleva kogukonnal on jälle põhjust uhkust tunda: meie kolmanda samba fond tõusis napilt üle kahe aastaga Eesti suurimaks! Läksime mööda 19 aastat tegutsenud Swedbank V100-st.

Tõime kolmanda samba varjusurmast välja

Käivitasime Tuleva III Samba Pensionifondi 2019. aasta sügisel. Sellest ajast saadik on Tulevas kogujad kolmandasse sambasse investeerinud peaaegu sama palju raha kui kõigi teiste fondivalitsejate kliendid kokku. Juba eelmise aasta lõpus oli meie ühine fond kogujate arvu poolest suurim. 12. jaanuaril läksime vanast turuliidrist ka mahult mööda – fondimaht oli sel hetkel 87 miljonit eurot.

Kõik Tulevas kogujad on teinud valiku iseseisvalt. Keegi pole neid pangakontoris või ostukeskuses käisest sikutanud. See ei ole lihtsalt fun fact. Minule on see veenev tõestus, et kui raha kogumiseks mõeldud tooted on tõhusad ja ausad, kasutavad inimesed neid sihikindlalt ka ilma poliitikute manitsuste või müügimeeste meelituseta.

Miks me oma kolmanda samba fondi tegime?

Pensionisammaste tulumaksuvabastus pole mingi abstraktne lubadus, vaid reaalne võit sinu taskus. See annab tootluses kõigi teiste investeeringute ees suure edumaa.

Kui paned kolmandasse sambasse näiteks 1000 eurot, annab riik sulle 200 eurot tulumaksu tagasi. Kui su aasta brutosissetulek lubab maksuvabalt investeerida 6000 eurot, paned maksuvõiduna taskusse 1200 eurot.

Nii nagu teises, nii ka kolmandas sambas kippusid pangafondide kõrged tasud seda võitu ära sööma. Sellepärast oli vaja teha ise paremini.

Kuidas meil läinud on?

Meie, ligi 43 000 Tulevas kogujat, oleme kolmandasse sambasse raha paigutades investeerinud maailma suurimate ettevõtete aktsiatesse üle 60 miljoni euro. Selle eest on riik meile maksnud kokku 12 miljonit eurot tulumaksu tagasi.

Turgudel on olnud suurepärane aeg. Fondiosaku väärtus on 2019. aasta sügisest saadik kasvanud ligi 37%. Teisisõnu, meie fondi esimese investeeringu väärtus on tänaseks rohkem kui kolmandiku võrra kasvanud. See viimane on küll lihtsalt fun fact. Lühiajaline tootlus on pikaajalisele kogujale ebaoluline.

Meie kasvatame järjekindlalt oma osalust maailma suuremates ettevõtetes ja hoolitseme, et kulud püsiks madalal. See on tõestuspõhine investeerimisstrateegia. Turgude ajalugu kinnitab, et just nii tegutsedes on parimad eeldused vara pikas plaanis hästi kasvatada. Aga päris kindel on, et turgude madalseisu ajal tuleb ette ka perioode, kus näeme oma kontodel hoopis korralikku miinust.

Mis kasu on meil sellest, et Tuleva fond on Eesti suurim?

Mida suuremaks meie fondid kasvavad, seda väiksemad on kulud meie kõigi jaoks. Detsembris langetasime Tuleva III Samba Pensionifondi tasusid tervelt kuuendiku võrra. Võib kindel olla, et tasud lähevad kõigile Tulevas kogujatele ka edaspidi soodsamaks.

Eesti ühiskonnale laiemalt on Tulevast seda rohkem kasu, mida rohkem inimesi meie abiga sihikindlalt raha kogub.

Tuleva vs V100
Tuleva III Samba Pensionifond alustas 2019. aasta sügisel ja möödus mahult 19 aastat tegutsenud Swedbank V100-st 2022. aasta jaanuaris. Allikas: Pensionikeskus

Mida sina teha saad, et tulevikuks rohkem raha koguda?

Tuleva eeskujul on ka pangad lisanud oma kõrge tasuga fondide kõrvale valikusse paar mõistliku tasuga indeksifondi. Kogu Tulevas või mujal: täna pole ühtegi head põhjust, miks maksta teise või kolmanda samba pensionifondi jooksvateks tasudeks rohkem kui 0,5% aastas.

Seda arvesse võttes ei üllata mind üldse, et meie veidi üle kahe aasta vanune kolmanda samba fond vanadest pangafondidest raketina möödus. Pigem imestan, miks küll hulk inimesi ikka veel lubab pangal igal aastal oma varast rohkem kui sajandiku tasudeks ampsata?

Vaata oma pensionifondid üle. Ja kui sa veel pole kolmandasse sambasse kogumist alustanud, hakka kohe pihta. Alusta siin.

 

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida