Pressiteade: Eesti soodsaima tasuga III samba fond alustab 15. oktoobril

Jaga sõbraga:

PRESSITEADE, 03.10.2019

Tuleva käivitab 15. oktoobril Eesti soodsaima tasuga kolmanda samba pensionifondi

5300 inimest ühendav Tuleva Tulundusühistu käivitab 15. oktoobril Eesti soodsaima tasuga kolmanda samba pensionifondi, kus koos ühistu liikmetega võivad raha koguda kõik soovijad.

Finantsinspektsiooni juhatus kooskõlastas Tuleva III Samba Pensionifondi tingimused eile, 2. oktoobril.

Tuleva ühendab inimesi, kelle eesmärk on saada igast tuleviku jaoks kõrvale pandud eurost võimalikult palju kasu. “Esimesena käivitasime edukalt oma II samba fondid, luues omale paremad eeldused vara jätkusuutlikuks kasvuks kui pangad suutsid pakkuda,” ütles Tuleva kaasasutaja ja fondijuht Tõnu Pekk. Kolmanda samba fond on tema sõnul loogiline samm edasi.

“Kolmas sammas on suurepärane tööriist raha kogumiseks. Tänu tulumaksuvabastusele saab iga sinna paigutatud euro kohe suure võimenduse,” selgitas Pekk. Inimestele, kes investeerivad kolmanda samba fondi kuni 15% brutosissetulekust – kõige rohkem 6000 eurot aastas, tagastab riik tulumaksu. See tähendab sisuliselt, et näiteks igast investeeritud 1250 eurost tuleb 250 eurot riigi poolt.

“Paraku on pangafondide kõrged tasud ja kehv tootlus kippunud seni selle eelise ära nullima,” nentis Pekk.

Tuleva III Samba Pensionifondi kogukulu on kuni 0,5% aastas. See on üle kolme korra vähem kui pankade suurtel pensionifondidel ning 40% vähem kui seni madalaima tasuga kolmanda samba LHV Pensionifondil Indeks Pluss.

Kordades soodsam tasu on võimalik tänu sellele, et Tuleva fondides ei kulu kogujate raha müügivõrgustiku töös hoidmisele ega kulukatele reklaamikampaaniatele. Samuti pole Tuleval erinevalt pankadest eemalseisvaid omanikke, kellele klientide varast võetav lõiv oleks oluliseks kasumiallikaks. Tuleva ühistu kaasomanikud on Tuleva liikmed ehk kogujad ise.

Tuleva III Samba Pensionifond suurendab järk-järgult osakuomanike osalust maailma suurimates ettevõtetes, jäljendades globaalset MSCI ACWI võrdlusindeksit. Nii on tagatud, et fondis kogujate vara tootlus ei jää kunagi kaugele maha maailma aktsiaturgude kasvust.

Avaldusi kogumiseks Tuleva III Samba Pensionifondis saab teha alates 15. oktoobrist Tuleva kodulehel, internetipankades või pensionikeskuse lehel.

 

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida