Miks on kaval koguda lapse tulevikuks enda kolmandasse sambasse?

Jaga sõbraga:

Kolmas sammas on kaval tööriist lapsevanemal oma lapsele elluastumise kapitali kogumiseks. Eesmärke kogumiseks võib olla mitmeid – lapse ülikooli õpingute toetamiseks, esimese kodu sissemakseks või lihtsalt elluastumiskingituseks.

Enne kui vaatad kasvukonto või lapsesildiga kogumistoodete poole, kasuta ära oma kolmanda samba maksuvõidu limiit. Tavalised investeerimistooted ning lapsetooted on tasudelt üldiselt kallimad kui pensionisammas. Igalt sajalt kolmandasse sambasse paigutatud eurolt saad 20 eurot tulumaksu tagasi. See annab lapse tulevikuks kõrvale pandud raha tootlusele võimsa edumaa. Tavapärane on suunata kasvama igakuine 80-eurone peretoetus, sellest kasvab aastate jooksul märkimisväärne summa, millega last tulevikus toetada.

Eelpensioniikka jõudes maksad raha välja võttes soodustulumaksu vaid 10% – tõenäoliselt on just siis hea aeg kinkida kogutud raha lapsele näiteks esimese kodu sissemakseks. Vajadusel saad raha välja võtta ka varem – siis tuleb tasuda tulumaks 20%. Lisaks sellele, kolmas sammas on pärandatav. On muidugi ka võimalus jättagi kogutud raha tulevikus enda kolmandasse sambasse kasvama ja näiteks last jooksvatest säästudest toetada, olles samas kindel, et enda pensioniiga on kindlustatud.

Miks me ei soovita lapse enda kolmanda samba kontole raha koguda? Kui raha läheb lapse kontole, saab tulumaksu tagasi laps – aga ainult sellisel juhul, kui tal on tulu, millelt tulumaksu kinni pidada. Enamik lapsi tööl ei käi või nende aastatulu pole piisavalt suur, et neil tulumaksukohustus tekiks ja sellisel juhul jääks tulumaksuvõit saamata. Esimene prioriteet võiks seega olla kindlasti mõlema lapsevanema kolmanda sammaste täitmine ja alles seejärel muud võimalused kogumiseks.

Alusta kogumist täna ja pane selle aasta maksuvõit taskusse.

Kui tarvis, vaata läbi ka vastused viiele praktilisele kolmanda samba küsimusele.

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida