Kokkuvõte: millistest artiklitest leiad vastused pensionifondi valikutega seotud küsimustele?

Jaga sõbraga:

Tuleva pensionifondide maht ületas täna 100 miljoni euro piiri. Milline fond sobib sulle, millist tootlust Tulevas on oodata ja millal peaksid sa pensionifondi vahetama? Kokkuvõte olulisematest artiklitest.

Koos Tuleva liikmetega saavad pensioni koguda kõik Eestis töötavad ja kogumispensioni ehk II sambaga liitunud inimesed.

Pensionifondi vahetamine võtab netipangas mõne minuti ja ei maksa sulle midagi. Pole tähtis, millises fondis sinu kogumispension täna on – fondivahetuseks võid kasutada harjumuspärast internetipanka omal valikul: Swedbank, SEB või LHV. Et sa internetipangas ekslema ei peaks, oleme sulle juhised ette valmistanud:

Juhend: kuidas vahetada pensionifondi?


Kui sa oled 18-55-aastane, on sulle mõeldud Tuleva Maailma Aktsiate Pensionifond. Kui sul on pensionini jäänud vaid mõni aasta, tasub kaaluda Tuleva Maailma Võlakirjade Pensionifondi. Siin on kõik vajalik, et saaksid teha targa, läbimõeldud valiku. 

Loe, mida Tuleva teeb, et me pensioniks kogudes võidaksime?:  

Fondijuht kirjutab, mis on Tuleva pensionifondide sees.

 

Millist tootlust sa Tuleva pensionifondi kliendina oodata võiksid?

Mida saab mineviku tootluse põhjal ennustada?

 

Kas Tuleva pensionifondides on raha ikka turvaliselt hoitud? Jah, sama turvaliselt kui kõigis teistes Eesti pensionifondides. Et sinu raha oleks turvaliselt hoitud, tagavad lisaks Tuleva oma sisereeglitele ja riskihalduse protseduuridele kolm asja:

  • Finantsinspektsioon andis Tuleva fondivalitsejale tegevusloa ja valvab, et meie igapäevane tegevus vastaks igati nõudmistele.
  • Swedbank on Tuleva fondide depoopank. Depoopank kinnitab iga tehingu fondi varaga. Täpselt nii nagu panga enda fondide puhul.
  • Riiklik tagatisfond kaitseb kõigi pensionifondide investoreid halvima vastu, kui fondivalitseja süül peaks tekkima kahju.

Kui soovid, loe pensionikeskusest lisa.

Eesti pankade pensionifondid paistavad maailmas silma kõrgete valitsemistasude ja kehvade tulemustega. Lõpuks on ka Eesti inimestele kättesaadavad kaasaegsed, madalate kuludega pensionifondid ja üle 10 000 ärksa inimese on juba oma II samba üle viinud. Miks me loodame, et ka ülejäänud 700 000 pensionikogujat ei luba panga müügiesindajal enda eest fondi valida, vaid teevad ise teadliku valiku? Ja miks pangad tahavad, et sa püsiksid vanas, kallis fondis?

Kas sinu pensionivara toetab ikka veel müügimeeste armeesid ja pankade kasumeid?

 

Aga kui müügimees kaubanduskeskuses või teller pangakontoris sind ikkagi veenda püüab, et just tema tööandja fond on sulle kõige parem? Kuidas sa siis tead, kas sa peaksid fondi vahetama või mitte?

3 head ja 3 halba põhjust pensionifondi vahetamiseks

 

Tuleva ei ole tavaline teenusepakkuja. Tuleva omanikud on pensionikogujad ise, kes otsustasid pankadest vahemehed kõrvale jätta ja käivitada sellised pensionifondid, kus nad ise raha koguda tahaksid. Täna kasvatabki Tulevas oma pensioni üle 4000 inimese, nende hulgas muidugi kõik Tuleva asutajad (välja arvatud üks, kellel II sammast polegi): Tõnu Pekk, Priit Lepasepp, Annika Uudelepp, Daniel Vaarik, Taavi Lepmets, Hendrik Karmo, Indrek Neivelt, Indrek Kasela, Gerd Laub, Kirsti Pent, Mall Hellam, Taavet Hinrikus, Kristo Käärmann, Loit Linnupõld, Veljo Otsason, Rain Rannu, Sandor Liive, Heikko Mäe, Triinu Tombak, Kadi Lambot, Allan Kaldoja ja Jaak Roosaare

Edaspidi teeme ka vabatahtliku (ehk III samba) pensionifondi ja loome muid paremaid pikaajalise investeerimise võimalusi, et oma sääste koos kasvatada. Lisaks võitleme selle nimel, et Eesti seadused seaksid esikohale meie, pensionikogujate, mitte pankade ja kindlustusseltside huvid.

Meiega koos saavad kogumispensioni koguda kõik Eesti inimesed. Aga kui sulle Tuleva eesmärgid meeldivad, kutsume sind ka Tuleva ühistu liikmeks. Loe lähemalt.

 

Kommentaar: Miks Indrek Neivelt Tuleva pensionifondi valis?

Tippjuht, ettevõtja ja Tuleva asutaja Indrek Neivelt kogub pensioni Tuleva Maailma Aktsiate Pensionifondis. Ta põhjendab oma valikut nii:

“Mina arvan, et üle kümne aasta pikkuse ajahorisondiga investeerides on parim valik indeksifond, kus on ülekaalus aktsiad. Ma ei oska arvata, kuidas areneb konkreetne ettevõte või mingi majandusharu. Aga ma olen kindel, et vähemalt Aasia ja Aafrika majandused kasvavad ning keskpangad trükivad raha juurde. Kui te samuti seda usute, siis on Tuleva parim variant pensioni kogumiseks.”

 

___
Üks asi veel: kui tahad arvutada, kui palju sa valitsemistasudelt tänu Tulevale kokku hoiaksid, kasuta Tuleva kalkulaatorit mis arvutab eelduslikult summa, mille kogud pensioniks ning näitab jooksvaid kulusid sõltuvalt valitud pensionifondist. Saad muuta palgasummat, vanust ning valida pensionifondi. Ja kui soovid näha, kuidas sinu pensionivaral seni on läinud, siis logi sisse Tuleva kontole – näed oma II samba pensionivara seisu, oma tegelikku tootlust ning tootluse võrdlust Eesti keskmise ning maailmaturuga.

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida