Kuidas Tuleva sai esimese miljoni

Jaga sõbraga:

Üleeile sai läbi enne 1. juulit Tulevaga liitunud inimeste võimalus panustada Tuleva pensionivalitseja loomise algkapitali. Kapitali panustamine aga jätkub nende jaoks, kes liitusid hiljem või alles otsustavad liituda.

Esmaspäeva südaööks olid Tuleva 603 liiget meie algkapitali panustatud 1,34 miljonit eurot. Eriti head meelt teeb meile, et enne 1. juulit liitunud inimestest olid panustanud enam kui pooled liikmed (52,39%).

Kõige rohkem panustati 1000 euro kaupa.

Paljud inimesed alustasid osade kaupa panustamist, plaanides edaspidi raha juurde kanda, nii et lõplikud panustatavad summad võivad pisut erineda. Kõige rohkem panustajaid olid 35-44 aasta vanused. Mehi oli 73 protsenti ning naisi 27 protsenti.

Vanuseandmed kinnitavad, et peame aitama ka noorematel inimestel mõista, et just neil on täna pensioniks säästmist alustades kõige rohkem võita. Mida pikem aeg pensionini, seda suuremat tulu jõuavad nii pensioni II sammas kui algkapitali panus teenida. Samuti, kuna naiste oodatav eluiga on pikem, peab Tuleva jätkama tööd selle nimel, et jõuda madalate kuludega läbipaistva pensionikogumise sõnumiga ka nendeni.

Kuidas edasi?

Eeldusel, et sarnane tempo jätkub, loodab Tuleva esitada tegevusloa taotluse inspektsioonile oktoobris – tänaseks on selleks suurem osa ettevalmistusi juba tehtud. Finantsinspektsioon menetleb luba omas tempos, kuid juhatus annab parima, et 2017 esimesel poolaastal saaksid inimesed oma II samba Tuleva madalate kuludega pensionifondi üle tuua.

Usume liikmeskonna jätkuvat kasvu, kuid siin saab igaüks meid aidata. Liikmed saavad kutsuda uusi liikmeid ja mitteliikmed tulla liikmeks. Seni parim materjal meie eesmärkidest on siin. Kui pole veel lugenud, siis tutvu sellega ja jaga edasi!

Mida kiiremini kasvab meie liikmeskond ja mida kiiremini kogume algkapitali, seda kiiremini saame esitada uue pensionivalitseja asutamise taotluse Finantsinspektsioonile.

 

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida