Indeksifondid ja pikaajalise investeerimise ABC: kellele on tarvis fondijuhti?

Jaga sõbraga:

Indeksifondid ja passiivne investeerimine. Need kaks omavahel seotud väljendit on aluseks investeerimisstrateegiale, mida maailma juhtivad majandusteadlased peavad enamikule investoritest kõige mõistlikumaks.

Lõpuks on indeksifondid jõudnud tänu Tuleva initsiatiivile ka Eestis tegutsevate pankade pensionifondide vaatevälja. Kahjuks teevad needsamad pankade fondijuhid ja turundustöötajad indeksifondidest rääkides mitmeid algelisi loogikavigu. Ma ei oska öelda, kas teadmatusest või meelega.

Tahan sulle anda tööriistad, mille abil nendest loogikavigadest läbi vaadata. Avaldan siinsamas Tuleva blogis üheksast peatükist koosneva passiivse investeerimise põhimõtteid selgitava artiklite-seeria.

Sean seejuures endale mõned reeglid.

1: Püüan vältida finants-slängi nii palju, kui vähegi suudan.

2: Eeldan, et lugeja on mõistlikult intelligentne inimene ja oskab lugeda, aga ei eelda, et tema hobiks on matemaatika või investeerimine.

3: Püüan kirjutada nii lühidalt kui võimalik, aga nii pikalt kui vajalik. Eeldan, et kui sa Tuleva blogi lugema sattusid, ei taha sa ilusaid ümmargusi hästi-kõlavaid hüüdlauseid, vaid oled nõus natuke kaasa mõtlema.

4: Olen aus. Ütlen kohe ette ära, et mind veenavad paljud uuringud, mis ütlevad, et passiivne indeksipõhine investeerimine on kõige targem viis, kuidas enamik inimesi saavad panna oma säästud teenima pikaajalist tulu. Võib öelda, et eelolevas artiklite-seerias ma seletangi, miks ma seda usun.

Sisukord:

1. Miks Warren Buffett soovitab oma pärijatel panna raha indeksifondi?
2. Mis fondijuhti motiveerib?
3. Miks osaku puhasväärtus ei näita sinu teenitud tulu?
4. Kas passiivselt juhitud fond on rohkem või vähem riskantne kui aktiivselt juhitud fond? – I osa ja II osa
5-8. Mõned müüdid, mis Eestis levivad: avaldame varsti!
9. Boonuslugu: Kas indeksifondid ohustavad maailma väärtpaberiturgude tervist?

Tulevas jagame omavahel teadmisi, mis investeerimisteenuste pakkujate infomürast läbi vaadates tõesti aitavad tuleviku jaoks rohkem raha koguda. Kui oled juba meiega ühinenud, tule aruta Tuleva liikmete facebook-i grupis. Kui veel ei ole, astu liikmeks!

Lihtsalt pensioni ületoomine Tuleva indeksifondi võtab paar minutit. Selleks ei pea olema Tuleva liige ja see ei maksa sulle midagi, hoiad hoopis teenustasudelt kokku. Juhend fondi vahetamiseks on siin:

Juhend: kuidas vahetada pensionifondi

 

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida