Kui palju poliitikud su varast hoolivad, I osa: rahandusminister Toomas Tõniste

Jaga sõbraga:

Reedel sai rahandusminister Toomas Tõnistelt vastuse juba teine kiri, kus Tuleva palus abi seaduse muutmiseks, mis tõstab II sambaga liitunud inimeste elu säästud sundkorras kindlustusseltside taskusse.

Kes oskab ministri vastust tõlgendada? Pealtnäha on jutt ju lühike ja konkreetne:

“Kõnealune eelnõu on Riigikogu menetluses ning Tuleva ettepanekutest lähtuvate muudatuste tegemine selles on praeguses menetlusfaasis võimalik Riigikogu rahanduskomisjoni ja täiskogu otsusega,” seisab ministri allkirjaga vastuses. “Mulle teadaolevalt toetab Riigikogu Isamaa fraktsioon Tuleva ettepanekut kogumispensioni väljamaksete vabamaks muutmiseks, kuivõrd erakonna eestseisus on märtsis toimuvateks Riigikogu valimisteks programmi koostades otsustanud toetada kohustusliku kogumispensioni vabatahtlikukus muutmist.”

Ainult et…

1. Tuleva kiri oli selgelt adresseeritud Toomas Tõnistele kui Eesti Vabariigi rahandusministrile, mitte parteiliige Toomasele. Tõniste juhtimisel pole rahandusministeerium ühtki mõistlikku sammu väljamaksete probleemi parandamiseks ette võtnud.

2. Tõesti, novembris ja detsembris toimusid riigikogu rahanduskomisjoni koosolekud, kus arutlusel olid muudatused II pensionisambas. Väljamaksed tuli seal jutuks, aga Tuleva pakutud lahenduse toetuseks ei astunud välja ei rahandusministeeriumi esindaja ega ka mitte Isamaa fraktsiooni poliitik. (Rahanduskomisjoni liikmed olid ühel nõul, et probleem vajab lahendust, aga nagu juba kombeks saanud: vast kunagi hiljem…)

3. Möödunud kolmapäeval toimus riigikogu istung, kus seesama, II samba muudatuste eelnõu läbis teise lugemise. Ükski üheteistkümnest Isamaa fraktsiooni liikmest ei küsinud, miks pole iga päev uute inimeste vara kahjustava väljamaksete olukorra lahendus eelnõusse jõudnud.

Tegelikult oli riigikogu liikmetel üldse kogu II samba probleeme puudutava seadusemuudatuste paketi kohta üldse kokku kaks küsimust. Aga sellest lubas Tõnu homme lähemalt kirjutada.

 

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida