Tuludeklaratsioon: paiguta tagasi saadud raha III sambasse

Jaga sõbraga:

Miks on tark tagasi saadud tulumaks kohe oma tulevikku investeerida? See on lihtsalt nii hea viis esimene samm ära teha, ilma et peaksid regulaarsest sissetulekust midagi ohverdama. 

Ükskõik, kas oled alustamist edasi lükanud või juba tegeled investeerimisega, ära unusta elementaarset. Enne muude võimaluste kaalumist kasuta ära pensionisammaste maksuvõit

Kolmanda samba avamine võtab mõne minuti ja ei maksa midagi. Tänu maksueelisele on see suurepärane tööriist mitte ainult pensioniks kogumiseks, vaid ka muude pikaajaliste eesmärkide saavutamiseks. Iga 1000 euro pealt, mille sa täna III sambasse paigutad, maksab riik sulle omakorda 200 eurot tulumaksu tagasi. Tee esimene investeering kohe, kui tulumaksutagastus laekub. Kui motiveeriv algus tehtud, sea Tuleva veebis kohe üles ka igakuine püsikorraldus, et portfelli sihikindlalt kasvatada.

Meie, kes me juba Tulevas III sambasse kogume, saame näiteks 2024. aastal riigilt tagasi kokku ligi 12 miljonit eurot! 

Juba kogud III sambasse? 

Ära unusta tuludeklaratsiooni esitada. Eelmisel aastal tehtud sissemaksed näed automaatselt punktis 9.2. Tulumaksutagastuse võid jällegi suunata kohe III sambasse kasvama. 

Pane tähele, et kui tegid sissemakse aasta viimastel päevadel, siis tõenäoliselt ei kajastu see makse sinu eeltäidetud tuludeklaratsioonil ning see makse summa tuleks deklaratsiooni ise käsitsi lisada.
Sel juhul tuleb hoolitseda, et seesama sissemakse ei jääks topelt ka järgmise aasta tuludeklaratsiooni. Vajadusel pead oma eeltäidetud sissemakse summat vastavas osas vähendama. Maksuamet võib küsida sissemakse tegemise aja kohta ka tõendit – selleks sobib näiteks maksekorraldus või pangakonto väljavõte. Oma 2023. a tehtud sissemaksete summat näed, logides Tuleva veebilehelt oma pensionikontole:

Logi oma pensionikontole

Mõnikord võib tekkida küsimus, et miks on tulumaksutagastuse summa erinev sellest, mis arvutuslikult sinu III samba sissemaksete järgi peaks laekuma.  Siinkohal tuleb arvesse võtta, et tagastatava tulumaksu summa või lisaks tasutava tulumaksu summa arvutatakse kokku kõikide deklareeritud tuluallikate ja maksusoodustuste peale kokku.
See tähendab, et tulumaksutagastuse suurust mõjutab ka näiteks sinu kasutatud tulumaksuvaba tulu piirmäär, maksutagastused koolituskuludelt või kodulaenult, täiendav maksukohustus investeeringutelt ja palju muud.

Kõige lihtsam on tulumaksutagastuse summat kontrollida, kui võtad lahti deklaratsiooni detailse arvutuskäigu, millelt näed rida-realt, mille eest ja kui palju maksusoodustusi arvesse on võetud ja kus on tekkinud täiendav maksukohustus. Täpsemate küsimustega tulumaksu arvutuskäigu ja deklareerimise osas tasub pöörduda otse maksuameti poole

Siin oleme pannud kirja ka vastused kõige sagedamini ette tulevatele küsimustele III samba kohta. Küsi julgelt lisa: [email protected] või helista 644 5100.

 

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida